Pokud byste chtěli skutečnou relaxační koupel, tak vyzkoušejte himálajskou sůl. Svými dezinfekčními účinky nemá absolutně žádnou konkurenci. Díky vysokému obsahu přírodním surovin, dává pokožce to, co prakticky potřebuje, výživu a ošetření. Krásně ji vyčistí, takže se doporučuje i pro lidi, kteří trpí ekzémy. Dále podporuje imunitu, zlepšuje náladu a zkrátka ve všech směrech prospívá, jak venkovně, tak vnitřně.
Solná lázeň
Můžete si ji připravit za pomoci pouze čisté soli – pozor nezaměňujte s kuchyňskou, to by vám rozhodně nepomohlo. Případně si můžete zakoupit himálajskou sůl se směsí různých bylinek. Tím si vytvoříte velmi příjemnou vonnou koupel, ale také zdraví prospěšnou, jelikož bylinky znásobí pak léčebný účinek.
Příprava lázně:
Napustíte si do vany teplou vodu, aby měla zhruba tak přes 30°C. Pak do ní nasypete hrst soli a již se můžete ponořit a odpočívat. Příprava není skutečně náročná. Mělo by se vám podařit tu vydržet nejdéle 15 minut. Kůži při koupání, ale ani po vystoupení z vany netřete, nekartáčujte ani nijak jinak nenamáhejte. Jen se pak lehce osušte, a pokud máte možnost se zabalit třeba do prostěradla a deky, tak to tak klidně udělejte a tak 10-15 minut si odpočiňte. Po takové koupeli by skutečně měl přijít odpočinek a úplně nejlépe spánek. Pokud budete mít s bylinkovou přísadou, tak díky tomu dáte prostor působení jejich moci. Například levandule krásně voní, ale také zklidňuje, úplně podobně jako heřmánek. Koupelová sůl má samozřejmě i jiné bylinkové přísady, které velmi příjemně voní.
Možná ještě jedna rada:
Solnou lázeň si rozhodně nedávejte, pokud budete mít nějak poškozenou pokožku, mokvavou nebo popraskanou do krve. Dokonce není vhodná, ani když jste celkově zesláblí, protože zpočátku budete unaveni sami o sobě. Také je možné, že se můžete v noci nadměrně potit, tak si připravte pití třeba na noční stoleček. Ráno si dejte teplou sprchu a ošetřete pokožku kvalitním hydratačním krémem. Uvidíte, jak se budete cítit svěže a plní energie.