Zřítit se ze schodů není žádná legrace, ve filmu vypadá takový karambol nevinně a jsou na něj najímáni kaskadéři, ale stane-li se něco takového vám v okamžiku, kdy to neočekáváte, nemáte dostatek času na rychlou obrannou reakci a může to skončit tragicky – zlomenými žebry, otřesem a krvácením do mozku, vnitřním zraněním břicha, zlomeninou kotníku, no zkrátka nebudeme raději popisovat drsné scénáře takové události a raději se soustředíme na to, aby k ní nedošlo.
Protiskluzná úprava – uvažujete-li o skleněném schodišti, v první řadě musí mít patřičně upravený povrch. Toho se docílí drážkami, zdrsněním, či nástřikem velmi tvrdého prášku (karborundum), vše záleží na individuální dohodě, ale především na místních podmínkách s ohledem na vytíženost schodů. Největší nároky na protiskluzný povrch mají prostory v nákupních centrech a administrativních objektech a také tam, kde se pohybují děti a senioři.
Kalení a vrstvení s fólií – materiál na výrobu schodových monobloků a skleněných zábradlí není jen obyčejné sklo, z něhož se odlévají běžné domácí potřeby, jde o speciální výrobky vícevrstvého lepeného skla, někdy upraveného kalením, které je známo pod názvem „pochozí bezpečnostní sklo“. Součástí bývá i transparentní fólie, která brání prolomení materiálu v případě poškození např. úderem těžkých kovových předmětů.
Luxusní vzhled – výrobky ze skla, ať už jde o nádobí, lustry a svítidla a samozřejmě i schodiště, nepotřebují příliš mnoho reklamy a zbytečných komentářů, jsou samy o sobě natolik zajímavé, že je lze označit za luxusní. Mohou zdobit jakýkoli objekt, vytvářet překrásné variace uvnitř galerií, muzeí, kaváren a vinoték, společenských a tanečních sálů, hodí se do rodinného domu i mezonetového bytu a objevují se často na obydlených či reprezentativních terasách a dokonce i na některých rozhlednách.